Proiectul : “Promovează educaţia” – Nr. 1276/ 03.10.2013

 

Fundaţia Secretariatul Romilor – Fundaciŏn Secredariado Gitano – Spania – Fundaţia PACT . Proiect co- finanţat printr-un grant din partea Elveţiei prin intermediul Contribuţiei  Elveţiene pentru Uniunea Europeană extinsă.

 

Obiectivul general:

Favorizarea incluziunii educaţionale a elevilor romi şi a altor elevi aflaţi ȋn situaţii sociale asemănă toare pentru atingerea unor rate mai ridicatde succes şcolar ȋn ciclul de ȋnvăţămȃnt secundar obligatoriu , şi promovarea continuităţii studiilor şi a formării profesionale.

În cadrul acestui proiect s-a derulat activitatea “Clubul Aflatoun”, sub ȋndrumarea Fundaţiei Pact.

Proiectul : “Promovează educaţia”

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *